Bullmastif

29. listopadu 2007 v 16:23 | Dany |  B

Fotky: Bullmastif (foto, obrázky)

ANGLICKÝ NÁZEV:
Bullmastiff
PŮVOD:
Plemeno vzniklo v 2. polovině 19. století ve Velké Británii křížením buldoků a Anglického mastifa. Cílem bylo vytvořit ideálního psa, který by pomáhal lesníkům v boji s pytláky, byl dostatečně rychlý i bojovný. Bulmastif se vyznačuje lehčím typem, než mastif.


Tito silní, bystří a rozhodní psi jsou specialisté na hon zvěře, pytláků, tak i vynášečů, čekající na kruté příkazy. Bullmastif stopoval a zadržoval ozbrojené pytláky, za což získal přezdívku "noční lovec pytláků". Standard tohoto plemene byl přiznán v roce 1924 anglickým Kennel Clubem.POPIS:
V kohoutku je vysoký 61 až 69 cm, hmotnost 41 až 59 kg. Vysoký pes, se silným tělem a vypracovanými svaly, avšak nikoliv těžkopádný. Velká, objemná, kvadratická hlava, s lehkými vráskami na čele. Obvod lebky má odpovídat kohoutkové výšce. Čenich kratší, široký, má tvořit třetinu délky hlavy. Čelisti mohutně vyvinuté.
Mezi očima a na čele tvoří kůže vrásky. Malé, dozadu složené uši, ve tvaru písmene V dodávají hlavě kvadratický vzhled. Má rovný hřbet a široký a hluboký hrudník. Ocas je vysoko nesený, u kořene široký, ke konci se zužuje, dosahuje až k hleznům, je rovný nebo zahnutý. Srst krátká, tvrdá, přiléhavá. Zbarvení: žíhané, plavé, červené, rezavé, tygří. Při libovolném zbarvení se vyžaduje černá maska. Na hrudi se připouští bílá skvrna.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 63,5 až 68,5 cm.
Fena má v kohoutku 61 až 66 cm.

VÁHA:
U psů 50 až 59 kg.
U fen 41 až 50 kg.SRST:
Krátká, tvrdá, přiléhavá. Zbarvení: žíhané, plavé, červené, rezavé, tygří. Při libovolném zbarvení se vyžaduje černá maska. Na hrudi se připouští bílá skvrna.


CHARAKTER:
Masivní, přitom však sportovní pes, živý a pozorný. U molossů neobvyklé spojení síly a razance, s pohyblivostí a neúnavností, z nich činí vynikající strážce a ochránce. V kruhu rodinném je klidný, milý, vyrovnaný, je přátelský i k dětem. Avšak jen urostlý a dostatečně silný člověk jej udrží na vodítku.


Fotky: Bullmastif (foto, obrázky)

PÉČE:
Vzhledem k poněkud tvrdohlavé povaze je jeho výcvik obtížný. Dobrý výcvik a obratná převýchova však udělá z Bullmastifa báječného přítele, společníka a průvodce.

PLEMENO:
FCI II. - Pinčové a knírači, molossoidní.
Skupina 2 Pinčové a knírači,molossové a švýcarští salašničtí psi.
Sekce 2.1 (dogovití molossové)
Bez zkoušky z výkonu
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BM


ČÍSLO STANDARDU:
157 / 26.02.1996 (Velká Britanie) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hlinovi Hlinovi | E-mail | Web | 28. února 2008 v 17:36 | Reagovat

MEZINÁRODNĚ REGISTROVANÁ CHOVATELSKÁ STANICE RODINNÉHO TYPU S DLOUHOLETOU TRADICÍ CHOVU NABÍZÍ KRYTÍ ŠPIČKOVÝMI JEDINCI, PROVĚŘENI V CHOVU, RTG 0/0, ŠAMPIONI, VÍTĚZOVÉ VÝSTAV, PRODEJ ŠTĚNÁTEK, PORADENSKÁ SLUŽBA, RAKOVNÍK, TEL.Č. 739024645

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama