Policejní vůz, kterému neujedete!

27. března 2008 v 10:03 | Dany |  Zajímavosti, srandičky,...

Policejní vůz, kterému neujedete!

Ať pojedete s čímkoli, policie vás stejně dostane. Pokud tedy bude řidič umět řídit jako Semir Gerkhan z Kobry 11. Pod jeho rukama by totiž Caparo T1 Police jen létalo.
Ne, není to legrace. Skutečně byl jeden vůz upraven v barvách metropolitní policie v Londýně, a to i s majáky na střeše.
Tato formule pro veřejné silnice dokáže pokořit každý vůz, který se mu postaví. Porsche Carrera GT nemá šanci, stejně jako McLaren Mercedes-Benz SLR. Caparo má totiž proti nim několik zásadních výhod - nízkou hmotnost, vysokootáčkový motor podobný formulovým speciálům, stejně jako zavěšení kol.
Základem je kompozitový monocoque, na který jsou připevněny díly karoserie (taktéž uhlíkový kompozit), motor, převodovka a nápravy. Agregát je vyloženě parádní kousek - osmiválec má objem pouhých 3,5 l. Při otáčkách 10 500 ot./min vykáže výkon 422 kW a točivý moment 422 N.m při (!) 9000 ot./min. Hmotnost vozu je pouze 550 kg!
Vůz sice jede jen 300 km/h, ale stejně by si dal výše vyjmenované vozy ráno k snídani a s okruhovými speciály DTM by si pohrál u oběda. Jeho síla je totiž v tom, jak dokáže sedět přilepený na silnici. Přetížení 3G zakusí řidič nejen při maximálním brzdění, ale také v příčném směru v zatáčkách. Navíc zrychlení z 0 na 96 km/h zvládne za 2,6 s a během pěti sekund se ručička pohybuje na hranici 160 km/h.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama