Dotočení nedokončeného filmu...

23. července 2008 v 13:59 | Dany |  H-ČlánkyKdyž v lednu zemřel americký herec Heath Ledger, psaly zahraniční filmové servery o tom, že film The Imaginarium of Doctor Parnassus, který točil s Terrym Gilliamem, se do kin nikdy nedostane. Zanedlouho se ale začalo spekulovat, že by do filmu mohl "za jízdy" naskočit Johnny Depp a Ledgera nahradit. Poslední verze, která se objevila v těchto dnech, je ještě mnohem zajímavější - Ledgerovu postavu prý budou hrát tři různí herci, a to Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.

O FILMU:
Film The Imaginarium of Doctor Parnassus se začal točit koncem minulého roku v Londýně a Heath Ledger měl být společně s Tomem Waitsem a Christopherem Plummerem hlavní hvězdou. Má jít o gilliamovské fantasy dobrodružství o herecké společnosti, která cestuje po světě a díky paktu se samotným ďáblem má možnost užívat jakési magické zrcadlo.
List The Sun uvedl nedlouho po Ledgerově smrti, že ho asi nahradí Johnny Depp. Ve filmu je totiž místo, kdy Heath propadne skrz zrcadlo a může se přitom změnit v jinou postavu. Teď tedy zřejmě propadne kouzelným sklem ještě pár herců navíc a v rámci "ulítlosti" gilliamovského světa to nakonec filmu nemusí nijak uškodit.
Podobný nápad uplatnil nedávno i Todd Haynes ve filmu o Bobu Dylanovi I´m Not There, ve kterém ikonu šedesátých let ztělesnilo hned sedm různých lidí a jeden z nich byl shodou náhod právě Heath Ledger. Dalšími Dylany byli třeba Ben Whishaw, Marcus Carl Franklin a dokonce i herečka Kate Blanchettová.

Heath LedgerALE TEĎ:
Práce na posledním filmu Heatha Ledgera, které ustaly po jeho náhlé smrti, se znovu spustily poté, co tři hollywoodští herci souhlasili s dokončením Ledgerovy role," řekl Terry Gilliam v pondělí 10.března.

Johnny Depp, Colin Farrell a Jude Law budou pokračovat v natáčení Ledgerovy nedokončené role ve filmu IMAGINÁRIUM DR. PARNASSE. Ztvární různé převtělení jeho postavy, ale Ledgerova přítomnost ve filmu bude zachována.

"Příběh dovoluje uchovat jeho celé vystoupení a v žádném případě nebude Heathova práce upravena nebo změněna digitální technologií," oznamují producenti filmu.

"Každá z částí, kterou hrají Johnny, Colin a Jude, reprezentuje množství aspektů Heathovy postavy," dodávají.

Gilliam oznámil, že natáčení britsko-kanadské koprodukce, která má do kin přijít příští léto, se opět rozběhlo ve Vancouveru. Filmování probíhá "s požehnáním a podporou rodiny Heatha Ledgera."

Ledger před svou smrtí dokončil natáčení v Londýně. Média oznámila, že v příběhu je magické zrcadlo, které přenese osoby do jiných dimenzí, což dovoluje Gilliamovi měnit herce.

"Jsem poctěn, že Heathův skvělý herecký výkon může spatřit světlo světa," říká Gilliam. "Jsme rádi, že můžeme film dokončit a díky němu se dotknout lidských srdcí a duší tak, jak toho byl schopen Heath."

Připomeňme jen, že Heath Ledger opustil náš svět náhle 22. ledna 2008 v pouhých 28letech.

Jeho poslední film bude mít v ČR premiéru v roce 2009, ještě předtím ho bude mít možnost vidět ve snímku Temný rytíř, který má ohlášenou českou premiéru na 24. července 2008.
Heath Ledger

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama