The Dark Knight

25. srpna 2008 v 11:27 | Dany |  H-Ostatní

Včera jsem byla v kině na Temném rytíři. Konečně jsem to viděla...
Já osobně si taky myslim, že Heath by za tu roli měl dostat nějakou cenu za herecký výkon... Myslim si, že si ji opravdu zaslouží.


Já teda nejsem žádný velký fanda Batmana apod., ale víte proč jsem (jako většina osatních lidí) šla to do kina? Abych viděla Heathe Ledgera...

Film byl napínavý, se skvělou zápletkou a úžasnou hudbou od Hanse Zimmera, takže sem dávám oficiální video+popis filmu+fotky+zajímavosti...

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní
USA, 2008, 152 min

Sakra, dochází mi benzín!

Temný rytíř

Temný rytíř

Temný rytíř

Temný rytíř

Temný rytíř


Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Anthony Michael Hal, Michael Jai White, William Fichtner, Keith Szarabajka, Danny Goldring, Beatrice Rosen, Edison Chen, Matthew Leitch, Nestor Carbonell, Nicky Katt, Monique Curnen, Tommy 'Tiny' Lister, Nathan Gamble, Sarah Jayne Dunn, Matt Rippy

Bruce Wayne (Christian Bale) v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem (Gary Oldman) z Gothamské policie po gaunerovi známého převážně podle symbolu; hrací karty s žolíkem, kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří (Heath Ledger) má v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi gothamské mafie, Carminu Falconem usedá Sal Maroni (Eric Roberts) a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu. Na scéně se rovněž objevuje nový státní návladní Harvey Dent (Aaron Eckhart), který by rozdanými kartami (i s žolíkem v balíčku) mohl pořádně zamíchat...Zajímavosti:

 • Jako přípravu na roli zvolil Heath Ledger měsíční pobyt v hotelovém pokoji, během kterého se s nikým nestýkal. Pomocí komiksů se snažil zachytit Jokerův charakter a psychologii, nejsložitější ale pro něj byla práce s hlasem. Jako inspiraci uvedl Alexe z Mechanického pomeranče a zpěváka Sida Viciouse ze Sex pistols. Některé zahraniční deníky uvádějí, že právě tato příprava na roli a depresivní postava Jokera byly důvod, proč začal Heath brát tolik léků proti depresím.
 • Ještě v tentýž den, kdy byl nalezen mrtvý Heath Ledger, vydalo studio prohlášení, ve kterém potvrdilo, že Ledger měl již dotočeny všechny scény a jeho smrt neovlivní výsledný film.
 • Michael Caine se nechal slyšet, že Heath Ledger je v mnohém daleko lepší Joker než Jack Nicholson. Jeho zjev a psychopatický projev mu po Ledgerově příjezdu na natáčení prý několik dní nedal spát.
 • Rozpočet: $150,000,000
Temný rytíř
 • Natáčalo sa v Chicagu, Hongkongu a Londýně.
 • Den po evropské premiéře filmu v Londýně byl představitel Batmana Christian Bale zatčen za údajné napadení, které ohlásila jeho matka se sestrou. Po několika hodinách výslechu byl propuštěn na kauci.
Temný rytíř
 • Když se Christophera Nolana ptali: "Proč Heath Ledger jako Joker?", odpověděl: "Protože nemá strach."
Temný rytíř
 • Když byl Joker v uniformě zdravotní sestry, jméno na jeho štítku bylo Matilda. To je jméno dcery Heathe Ledgera.
 • Jokerův make-up se zkládal ze 3 kusů lisovaného silikonu, jejich nanesení trvalo méně než hodinu každý den před natáčením. Heath Ledger to popsal jako: "nová technologie, která se nanáší podstaně rychleji než normální protéza"; cítil se jako by neměl vůbec žádný make-up.
Temný rytíř
 • Heath Ledger improvizoval, když začal jízlivě a ironicky tleskat uvnitř své cely, když byl Gordon povýšen. Tleskání nebylo ve scénáři, ale Christopher Nolan okamžitě povzbuzoval štáb, aby nepřestávali točit, a tato sekvence nakonec ve filmu opravdu je.
Temný rytíř
 • Film Temný rytíř získal hlavní cenu (Golden Trailer Award) za nejlepší upoutávku do kin.
 • Při nácviku divoké jízdy městem zemřel nešťastně, při nárazu do stromu, kaskadér Conway Wickliff († 41).
Temný rytíř

 • Heath Ledger byl do své role tak ponořený, že ve společné scéně svého spoluhráče Michaela Cainea, který ho předtím v civilu nikdy neviděl, natolik vyděsil, že veterán zapomněl dialog.
Temný rytíř
 • Temný rytíř byl v USA nasazen v rekordním počtu přes 4300 kopií, což mu můžou závidět i nejúspěšnější snímky typu Harryho Pottera či prvních dvou dílů Pirátů z Karibiku. Ty se pohybují pod hranicí 4000 kopií.
 • Film, který nejrychleji vydělal 400 milionů $.
 • Christian Bale prozradil, že po něm Heath Ledger chtěl, aby ho při vzájemných scénách bil doopravdy, aby se cítil a vypadal tak jak scéna vyžaduje.
Temný rytíř
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama