Šarmantní gangster Colin Farrell

27. září 2008 v 17:11 | Dany |  C-Články
Polepšený rváč?

Šarmantní gangster Colin Farrell

Colin Farrell (31) už tolik nepije, nepere se a eventuální milostné avantýry se snaží alespoň trochu držet pod pokličkou. Rozhodně se z něj ale nestal nudný chlapík."Jsem bohatý a jsem filmová hvězda. Proč bych si teda neměl užívat? V čem je problém?" prohlašoval ještě docela nedávno Colin Farrell, známý jako jeden z nejdivočejších hollywoodských pařičů, který zásoboval bulvár opravdu pikantními sousty, jako bylo čtyři měsíce trvající manželství či zveřejněná videonahrávka soukromých sexuálních eskapád. Dnes byste ho ovšem nepoznali.
Nedávno si totiž krátce pobyl v protialkoholní léčebně a vrátil se odtamtud jako vyměněný. "Dřív jsem nebyl schopen svůj život viděl jasně. Jen jsem se protloukal od filmu k filmu a užíval si. V léčebně jsem se změnil," přiznává nyní. "Začínám si uvědomovat, jaké mám štěstím, že dostávám tolik příležitostí k práci a cestování. Uznávám, že jsem vedl divoký život. Asi jsem si tím zkrátka musel projít. Nechci se distancovat od svojí minulosti, ale bylo to jako zlý sen. Teď už mám ty divné časy za sebou a těším se na budoucnost."
Kousek z toho bývalého výtržníka a rebela v něm ovšem přece jenom zbyl - dost velký kousek na to, aby dodal tu správnou jiskru postavě gangstera, kterého si zahrál v černé komedii V Bruggách. Jeho hrdina, nájemný zabiják, je poslán na nucenou "dovolenou" do belgického letoviska poté, co zpacká důležitý mafiánský džob. "Propůjčil mu svůj šmrc a sex-appeal a nebezpečí. Dodal té postavě přesně to, co potřebovala, a ještě mnohem víc," říká o Colinovi nadšeně režisér filmu Martin McDonagh.
Pravděpodobně hlavní motivací k tomu, aby se polepšil a začal sekat dobrotu, byl Colinu Farrellovi jeho čtyřletý syn James, jehož matkou je jeho expřítelkyně, modelka Kim Bordenave. Když byl Jamesovi rok, diagnostikovali mu vážné neurologické postižení, Colin o tom ovšem na veřejnosti poprvé promluvil docela nedávno. James je prý "největší požehnání jeho života". Na otázku, jestli ve svém synovi vidí hodně ze sebe, rozhodně vrtí hlavou: "On je daleko lepší než já jsem nebo jsem kdy byl. On je prostě dokonalý. Jestli má něco ze mě, tak myslím, že jenom to nejlepší," říká a aby nebyl za úplného Mirka Dušína, rychle dodává: "No, ale pořád ještě mám dost času ho zkazit."
Bizarní je, že ačkoliv Colin Farrell je na první pohled rozený provokatér, zlobič a rváč, kterému je jakákoli přísná disciplína cizí, režiséři ho donedávna neustále obsazovali do rolí přislušníků nejrůznějších uniformovaných složek a přísně organizovaných útvarů. V Hartově válce ho poslali do armády, ve filmu S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení z něj udělali policajta, ve Spielbergově Minority Reportu byl jakýmsi vládním úředníkem a v historickém spektáklu Alexander dokonce velel nejmocnější armádě starověku. V thrilleru Test ho pro změnu naverbovali do CIA a policajta si zahrál i v předloňském akčním filmu Miami Vice, po kterém si dopřál delší pauzu.
Nyní to ovšem na další role, vystřižené podle jedné uniformované šablony, ale nevypadá: "Nejradši mám postavy, ze kterých jsem dopředu trochu vyděšený, se kterými si nevím rady," říká. "Takové mi pak nejvíc pomáhají zorientovat se v sobě samém i ve světě okolo." Donedávna to ovšem často vypadalo, že postavou, se kterou si ví rady ze všeho nejmíň, je Colin Farrell coby světoznámá celebrita. "Sláva je něco, co pořád ještě moc nechápu. Jako kluk jsem obdivoval pár fotbalistů a sbíral jsem jejich podpisy. Vzpomínám si, že pak, když jsem si ty kousky papíru prohlížel, jsem si říkal - a co teď s těma pitomýma podpisama budu dělat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama