Heath Ledger: Smutný konec talentovaného herce

19. prosince 2008 v 16:39 | Dany |  H-Články

Dnes zveřejněný článek z prepni.centrum.cz (akorát jsem to doplnila better fotkami)

Heath Ledger: Smutný konec talentovaného herce


Heath Ledger

Letos 22. ledna otřásla filmovým světem smutná zpráva - osmadvacetiletý Heath Ledger zemřel na předávkování se prášky na spaní. Předčasně tak skončila kariéra mimořádně nadějného herce!Heath Ledger se narodil 4. dubna 1979 v Perthu v Západní Austrálii. Křestní jméno dostal po hrdinovi románu Bouřlivé výšiny a umělecké sklony se u něj začaly projevovat už v mládí. Na chlapecké škole Guildford Grammar se sice intenzivně věnoval sportu, ale zároveň byl členem dramatického kroužku. Když si měl ve svých dvanácti letech vybrat mezi sportovní a hereckou kariérou, dal přednost herectví. Tehdy dostal svou první příležitost v televizi, kde se mihnul ve snímku Clowning Around. Následující rok si do filmografie přidal také maličkou roli v seriálu Ship to Shore.Zlomem v jeho kariéře byl seriál Pot a dřina. V populárním teenagerském seriálu z prostředí sportovní školy měl šestnáctiletý Heath možnost spojit své dvě největší vášně, herectví a sport. V seriálu si zahrál cyklistu, který v průběhu dění odhalí svou homosexuální orientaci. Jako jeden z mála tu měl prostor pro větší vývoj své postavy a stal se oprávněně vycházející australskou hereckou hvězdou. Po řadě dalších seriálů, které v Austrálii natočil, si střihl hlavní roli v kriminálce Two Hands - Ruce pryč. Heath Ledger se stával stále populárnějším a za svůj herecký výkon v roli smolaře Jimmyho, jenž se dostane do křížku s podsvětím, byl nominován na několik cen pro nejlepšího herce.V té době už se po pohledném talentu začal poohlížet Hollywood, a svůj debut v továrně na sny si Heath Ledger odbyl v teenagerovské komedii 10 důvodů, proč tě nenávidím. V žánru teen movies ovšem příliš zalíbení nenašel a rozhodl se přijímat role v "serioznějších" žánrech.
Úspěch předchozích snímků mu zajistil velkou roli v historicko-válečném filmu Rolanda Emmericha Patriot, kde dostal možnost zahrát si syna svého krajana Mela Gibsona. Patriot pro něj znamenal definitivní průlom v Hollywoodu, kde okamžitě získal řadu dalších zajímavých nabídek. V moderním dobrodružném snímku Příběh rytíře si zahrál romantického hrdinu, vydávajícího se za rytíře. V dramatu Ples příšer pro změnu syna vězeňského dozorce, zoufalého ze svého životního údělu.Po řadě nepříliš výrazných filmů se ale na výsluní opět dostal díky filmům Kletba bratří Grimmů a Casanova. Před třemi lety se představil v roli homosexuálního kovboje v milostném dramatu Zkrocená hora a za svůj strhující výkon byl nominován na Oscara. Zdálo se, že je před ním velmi slibná budoucnost. Heath se naučil vybírat si zajímavé role, mezi něž patřil i hlavní padouch Joker v batmanovském Temném rytíři. Než se však stihl snímek dostat do kin, Heath Ledger zemřel. Kolem jeho smrti zůstala řada otázek. Podle všeho se předávkoval prášky na spaní, otázka však je, zda to byla nešťastná náhoda či úmysl.
Role Jokera byla pro Heatha velmi náročná a údajně kvůli psychickému vypětí během natáčení nemohl spát a proto prášky užíval. Nelze ale vyloučit ani možnost, že šlo o sebevraždu. A za vším možná byla žena. S herečkou Michelle Williams se Heath seznámil během natáčení Zkrocené hory a v říjnu roku 2005 se jim narodila dcera. Svatba byla na spadnutí, ale v září loňského roku zasnoubení zrušili a to byl možná důvod jeho častých depresí.Heath Ledger patřil k nejnadějnějším hercům své generace a jeho poslední role Jokera v Temném rytíři jen dokazuje, jak velký herecký talent v něm dřímal. Před několika dny byl právě za ni nominován na Zlatý glóbus za nejlepší výkon ve vedlejší roli. Dá se předpokádat, že mu bude cena in memoriam udělena a možná nezůstane jen u ní - počítat se dá i s oscarovou nominací. To ale nic nemění na tom, že předčasně odešel herec, který mohl být jednou z nejvýraznějších osobností filmového světa.

Soubor:Heath Ledger.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama