Golden Globe

16. ledna 2009 v 18:20 | Dany |  H-Články
Zlaté glóby v režii Milionáře z chatrčeZlatý GlóbusO víkendu byly v Los Angeles rozdány Zlaté glóby, ceny Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu. Letošním vítězem se bezesporu stal snímek Dannyho Boyla Milionář z chatrče se čtyřmi cenami.


Zlaté glóby jsou tradičně považovány za jakousi předehru před Oscary. Filmy, které zabodují u zahraničních kritiků mají často velké šance u akademiků.

Jednoznačným vítězem letošního 66. ročníku se stal snímek Dannyho Boyla Milionář z chatrče, který si odnesl čtyři ceny, a to včetně těch nejprestižnějších - za nejlepší drama, scénář, režii a také původní hudbu.

Herečka Kate Winsletová si odnesla hned dvě sošky. První získala jako nejlepší dramatická herečka ve vedlejší roli ve filmu Předčítač, druhou za hlavní roli v dramatu svého manžela Sama Mendese Nouzový východ.V kategorii Nejlepší herec v hlavní roli dramatu vyhrál poměrně nečekaně Mickey Rourke za film Wrestler a porazil tak Brada Pitta, Leonarda DiCapria i Seana Penna, kterým se dávaly šance rozhodně větší.
Největšího aplausu se dočkal držitel ceny za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Heath Ledger, který si sošku vysloužil za výjimečný výkon fenomenální podání Jokerova partu v nejnovějším díle batmanovské série Temný rytíř, ji však bohužel dostal in memoriam, zemřel totiž loni v lednu na předávkování léky. Ledgerovi aplaudoval celý stál vestoje.


V kategorii Komedie - muzikál byl jako nejlepší představitel hlavní mužské role ohodnocen Colin Farrell, který si zahrál citlivého nájemného zabijáka v černé komedii V Bruggách.


Zlaté glóby 2009
Nejlepší film - dramaMilionář z chatrče
Nejlepší herečka v hlavní roli - dramaKate Winslet
Nejlepší herec v hlavní roli - dramaMickey Rourke
Nejlepší film - komedie a muzikálVicky Christina Barcelona
Nejlepší herečka v hlavní roli - komedie a muzikálSally Hawkins
Nejlepší herec v hlavní roli - komedie a muzikálColin Farrell
Nejlepší herečka ve vedlejší roliKate Winslet
Nejlepší herec ve vedlejší roliHeath Ledger
Nejlepší animovaný filmVall-I
Nejlepší zahraniční filmValčík s Bašírem
Nejlepší režieDanny Boyle
Nejlepší scénářSimon Beaufoy
Nejlepší hudbaA. R. Rahman
Nejlepší píseňBruce Springsteen 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama