Heath

22. ledna 2009 v 18:28 | Dany |  H-Články
Z Heatha se mezitím stala nová tvář hollywoodského herectví. Prodal svou rezidenci v rodné Austrálii a přestěhoval se do Brooklynu do bytu Michelliných rodičů. Fakt ale je, že by se stěhoval i bez Michelle - vyhnaly ho totiž problémy s obtěžujícími paparazzi. Dokonce jednoho údajně poplival (což ale veřejně vyvrátil). Na veřejnosti se Heath choval vůbec trochu rozpustile. Když se například smál na pódiu během předávání jedné z cen za Zkrocenou horu, hned se o něm psalo, že si z gayů dělá legra­ci. "Byla to jenom tréma," bránila se tehdy mladá celebrita.

Tragédie byla, že své skutečné problémy Heath ven netahal. Potíže se spánkem Heatha Ledgera trápily po mnoho let. Řešil je na první pohled nejjednodušší cestou: medikamenty. Jinými medikamenty. Jejich kombinacemi. Ve výsledku si ovšem ubližoval - když spal, nespal kvalitně a přes den jel na uměle nabuzenou energii. O jeho nespavosti věděla i Michelle Williams: "Problémy se spánkem měl, co jsem ho znala. Zároveň měl až příliš moc energie.

V hlavě se mu to pořád převracelo a on to nedokázal zastavit." Další věc, kterou Heath nedokázal zastavit, byl konec jeho vztahu. Ještě v lednu loňského roku to podle snubního prstýnku na Michellině ruce dokonce vypadalo, že se herecký pár tajně vzal. V březnu se ale spo­lu dohodli na přátelském rozchodu. Bulvár se pak snažil herce spárovat s několika modelkami a mimo jiné s anorektickou celebritkou Mary-Kate Olsen. Nová velká láska už Heatha ale do jeho smrti nepotkala.

Heath Ledger

V atmosféře krachu vztahu a tělesného a duševního vyčerpání točil Heath Ledger svůj poslední dokončený film, Batmana - Temného rytíře. Aby se na roli Jokera připravil, zavřel se na měsíc na hotelový pokoj, úplně sám, jen s myšlenkami na roli maniakálního vraha a s deníkem, do kterého si psal své pocity. Síly temnot si na něm vybraly opravdu krutou daň - připravily ho o poslední zbytek spánku. "Minulý týden jsem v průměru spal asi tak dvě hodiny...

Nemohl jsem přestat přemýšlet. Tělesně jsem byl strašně vyčerpaný, ale můj mozek pořád jel," svěřil se během natáčení. Tehdy užíval tak dva až tři prášky na spaní každou noc - stejně se ale po hodině probouzel s bušícími myšlenkami. Temného rytíře sice ještě dokončil, ale konce natáčení nového filmu s Terrym Gilliamem se už nedožil. Z Londýna, kde točil, si do New Yorku přivezl onemocnění dýchacích cest, které ještě víc ztěžovalo spánek...

Podle jeho hereckého kolegy Christophera Plummera měli sice rýmu všichni, protože pracovali za hrozných podmínek v noci a vlhké zimě, ale u Heatha to nebyla jen rýma. "Podle mě přecházel zápal plic, ale nevšiml jsem si, že by bral antibiotika. V jednom kuse mluvil o tom, že nemůže, vůbec nemůže spát..." Mrtvé tělo Heatha Ledgera bylo nalezeno ve tři čtvrtě na tři odpoledne v posteli v jeho čtyřpatrovém loftu v newyorském Soho. Podle oficiálního výsledku pitvy zemřel na vražednou kombinaci prášků proti bolesti, na spaní, antidepresiv a dalších...

Jeho bývalé lásce Michelle Williams tato zprá­va zlomila srdce. "Mám doma malou holčičku, která je přesný obraz svého táty. Vychovám ji tak, aby na něj měla ty nejlepší vzpomínky," prohlásila na pohřbu. A jak o smrti přemýšlel Heath Ledger? "Žádná suma na světě nezmění, co dělám na place mezi povely akce a stop... Peníze jsem neměl nikdy a taky mi nikdy nechyběly. Až umřu, peníze si s sebou nevezmu. Žít budou moje filmy - podle nich pak lidi posoudí, co jsem byl za člověka."

Heath Ledger


9 herců, kteří se nedočkali premiéry...

Nejaktuálnějším případem je herec Heath Ledger, který si zahrál v premiérovém filmu Batman: The Dark Knight. Snímek se dostal do kin sedm měsíců po jeho smrti.

1. James Dean (†1955): East of Eden, Rebel Without a Cause, Giant
2. Clark Gable (†1960): Misfits
3. Bruce Lee (†1973): Enter the Dragon, Game of Death
4. Peter Sellers (†1980): The Fiendish Plot of Dr. Fu Manchu
5. Natalie Wood (†1981): Brainstorm
6. Brandon Lee (†1993): The Crow
7. John Candy (†1994): Wagons East! a Canadian Bacon
8. Oliver Reed (†1999): Gladiator
9. Anna Nicole Smith (†2007): Illegal Aliens 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kachňa Kachňa | 25. ledna 2009 v 17:08 | Reagovat

chudáček.....tak krásnej a musel umřít tak mladej...:(

2 Katie a Whitie Katie a Whitie | Web | 14. února 2009 v 14:12 | Reagovat

Byl to jeden z nejlepších herců vůbec...:(

ZrOwna máme před sebOu jehO plakát na stěně  

xD ...ach jo ..ale jak řekl jeden slavný muzikant: "Je lepší shořet, než vyhasnout."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama