Lauri Ylönen

13. února 2009 v 11:52 | Dany |  Další zpěváci

Lauri Ylönen

Povolání: Zpěvák, textař, producent
Datum narození: 23. 04. 1979
Místo narození:
Helsinky, Finsko
Znamení: Býk
Výška: 169 cm
Člen skupiny: The Rasmus
Životopis

Lauri J. Ylönen se narodil roku 1979 v Helsinkách. Ve skupině The Rasmus působí jako zpěvák a textař. Mimo to umí hrát také na kytaru, bicí a piano.
Nikdy nepracoval, kvůli kapele opustil střední školu a od té doby se jeho život soustředí pouze na hudbu. Má dvě tetování, obdivuje Björk, rád poslouchá Metalicu a Muse a jeho nejoblíbenější filmy jsou Ptáci od Alfreda Hitchcocka a Dancer in the Dark od Larse von Triera.The Rasmus

  • Lauri Ylönen (zpěv, texty)
  • Pauli Rantasalmi (kytara, texty)
  • Eero Heinonen (baskytara, vokály)
  • Aki Hakala (bicí)


The Rasmus je finská alternativně rocková skupina založená v roce 1994. Do povědomí široké veřejnosti se dostali díky hitům jako např. "First Day of My Life", "No Fear" nebo "In the Shadows".
Vznikli v roce 1994, když ještě všichni tehdejší členové skupiny chodili na střední školu a byli známí pouze jako Rasmus. Koncem roku 1995 vydali své první album Peep, měli přibližně 100 představení jak ve Finsku tak i v nedalekém Estonsku. Tato deska jim vynesla slávu po celé jejich zemi a z neznámých hudebníků se pomalu stávaly hvězdy.
Druhé CD Playboys vydala skupina v roce 1997 a stejně jako Peep se stalo ve Finsku opět zlatým. Skupina také vystoupila na festivalu na helsinském olympijském stadionu.

Roku 2000 se přejmenovali na dnešní The Rasmus. O rok později vydali CD Into, které bylo úspěšné už i v Německu a Dánsku. Poté se skupina společně s HIM a Roxette vydala na turné po celé severní Evropě.
Další album Dead Letters bylo úspěšné již celosvětově, v roce 2004 vyšlo i ve Spojených státech. Díky němu je The Rasmus ve světě nejznámější finskou hudební skupinou.

Rozhodně nepatřejí mezi studiové kapely. Během své postupně rostoucí popularity odehráli velké množství koncertů. Předskakovali americkým Garbage, ale také Red Hot Chili Peppers.
V roce 2005 vydali další album, Hide From The Sun, z něhož pochází i hit No Fear. 16. listopadu 2005 poprvé koncertovali v České republice, a to v Praze, kterou již navštívili několikrát...

Roku 2007 skupina vydala CD, které má název "Black roses" a v roce 2009 vydali další album s názvem ,,Best of The Rasmus 2001-2009".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama