Poslední film bez distributora?

1. dubna 2009 v 17:50 | Dany |  H-ČlánkyPosledním filmem Heatha Ledgera není Temný rytíř, kde ztvárnil Jokera, za který ho Akademie ocenila Oscarem in memoriam, ale film Imaginárium dr. Parnasse.


A ačkoli se to možná zdá trochu neuvěřitelné, ve Spojených státech amerických tento film nemůže sehnat distributora, který by jej dostal do kin. Distributory ani neláká, že zde hraje Heath Ledger, který uprostřed natáčení zemřel na předávkování léky, a hlavně je to čerstvý držitel již zmíněného Oscara. Problém je totiž asi to, že režisérem snímku je Terry Gilliam...

Už v minulosti se totiž Gilliam s producenty (a distributory) často nepohodl, i když několikrát byla pravda na jeho straně (viz. například režisérská verze Brazil versus studiová verze). Taky navíc jeho snímky nejsou moc úspěšné, co se týče návratu investovaných peněz, proto se producenti (a distributoři) jen tak nehrnou...

Američanům, a vůbec obyvatelům anglicky mluvících zemí (včetně Heathovy rodné Austrálie!), tedy nezbývá než doufat, že se Imaginárium dr. Parnasse objeví koncem roku na několika festivalech, kde upoutá filmové distributory a ti jej dostanou i do kin.

A dobrá zpráva na závěr - Česká republika je jedna z mála zemí, která film uvede (konkrétně 1. října 2009), zde se (NAŠTĚSTÍ) distributoři našli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama