...když dostali ten nejlepší nápad...

23. června 2009 v 17:12 | Dany |  H-Články

...a tím byl JokerJoker poprvé spatřil stránky komiksu na jaře 1940. Tajemný masový vrah s vizáží žolíka, ale za nějaký čas získal pověst spíš neškodného vtipálka. K opravdu odpudivým věcem se začal vracet až od 70. let, kdy si ho do parády vzaly dvě legendy - Frank Miller a Alan Moore. Miller si ho vzal do Návratu temného rytíře, Moore do Kameňáku.
Ale zpět na začátek... jak Kanea a Fingera napadl zrovna psychopat libující si v chaosu a v zelených, fialových barvách, který se navíc s oblibou rochňá v nepříčetných vtípcích? Jak zrodili maniaka, který ať dělá třebas ty nejodpornější činy a vy se tomu chtě nechtě musíte smát, až vás napadá, zda už ste se taky nezbláznili?
Kane a Finger vysvětlují, že je na nápad stvořit tuto postavu přivedl komiks Muž který se směje, a čistě náhodou navíc hráli karty...přičemž do hry zrovna jeden z nich hodil žolíka.
,, A tak najednou jsme oba ztichli a koukali na tu kartu. Vybavili jsme si postavu z Muže, který se směje a v duchu ji spojili s žolíkem. Podívali jsme se na sebe a v očích jsme měli napsáno jméno naší budoucí postavy-Joker," řekl jendou Finger.
Třebaže měli pocit, že Joker bude oblíbený, nikdy je nenapadlo, že se z něj stane ten nejslavnější, nejbrutalnější, nejvtipnější, nejzvrácenější a nesmrtlený padouch v celé historii.
,,Když jsme Jokera tvořili,věděli jsme že ho lidé budou vnímat jako zrůdu, magora, člověka, co nemá právo na existenci. Ale přesto... chtěli jsme, aby v té postavě viděli víc než jen to. Chtěli jsme, aby lidé viděli, že Joker představuje také obraz svobody. A že v něm je něco, co tak trošku ukazuje, že kdysi mohl být normální člověk," vyprávěl Kane.
Toto také odkazuje na Harleen Quinzel/Harley Quinn. Třebaže s ní Joker zamete kdy chce, tak ji má rád. ,, Všichni viděli Jokera se smát, jen Harley Quinn ho viděla plakat," říkal Bob Kane. Bill Finger přikyvoval. ,, Miluje ji tak moc, jak jen dovede. Miluje ji svým způsobem."No co dodat... možná jen to, že je škoda, že Heatha jako Jokera neuvidíme v pokračování... myslim, že by to bylo další nepřekonatelný herecký výkon...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama