Vanity Fair

30. června 2009 v 9:17 | Dany |  H-Články


Proslulý časopis Vanity Fair se rozhodl vydat letošní srpnové číslo s Heathem Ledgerem na obálce. Co možná potěší nás české fanoušky, je, že fotku, kterou redakce vybrala, pochází z pražského natáčení Příběhu rytíře (2000) a jejím autorem je Bruce Weber. Další exkluzivní fotky (15) od tohoto fotografa naleznete tady.

V článku Biskind zkoumá Ledgerovu poslední filmovou roli, jeho nejistotu ohledně Hollywoodu, jeho oddanosti své malé dcerce, a co se dělo v posledních dnech, než zemřel, po dlouhém zápase s nespavostí, zápalem plic a celkovým vyčerpáním.

Co se tohoto týče, Gerry Grennell, hlasový trenér, který s Heathem pracoval na jeho předposlední roli Jokera (za kterého dostal zaslouženého Oscara), řekl: "Během téhle časové periody Heath nikdy nepil alkohol, ale jeho užívání léků na spaní v kombinaci s nespavostí, bylo opravdu alarmující."

Dále magazínu prozradil, jak blízko vlastně Heath měl k tomu, aby léky přestal brát: "Řekl jsem mu, 'Kdybys třeba byl schopen přestat ty léky brát, přestaň, protože očividně ti nedělají vůbec dobře.' Souhlasil."

Terry Gilliam vidí příčinu v Heathově smrti i v tom, že si herec zahrával se zdravím v tom smyslu, že neuposlechl svého lékaře a nebral antibiotika a neodpočíval, když měl chřipku. Jenže Heath se bál, že kdyby se vrátil domů, stejně by nemohl spát a akorát by přemýšlel o situaci. "Raději zůstanu tady a budu pracovat," řekl prý Heath.
"Byl schopný přijet ráno na natáčení úplně zdrblý, vyčerpaný," vzpomíná na něj Gilliam. "Ale koncem dne úplně zářil. Sršel energií. Jakoby všechno vkládal do práce, protože to bylo to, co skutečně miloval," řekl režisér dále.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kachňa Kachňa | 23. července 2009 v 16:17 | Reagovat

Kterej hlupák dal Hrůza??  O_O  8-O  Máš skvělej blog Dany!!! Dost tě obdivuju, už jnm za to, že sem dáváš tak často nový články... a taky, že měníš ty desingy...jako,že si na to najdeš čas.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama