Clive Owen

4. října 2009 v 15:32 | Dany |  Další herci

Clive Owen
Datum narození: 3. 10. 1964
Místo narození: Keresley, Coventry, Anglia
Znamení: Váhy
Výška: 189 cm
Životopis

Clive Owen vystudoval britskou Royal Academy of Dramatic Arts a ve svých 24 letech se stal velmi populárním díky roli v televizním seriálu Chancer. Na tento úspěch navázal několika dramatickými a silnými rolemi ve filmech jako Zavři mé oči nebo Bent. V průběhu celých devadesátých let se objevoval střídavě na televizní obrazovce, stříbrném plátně a divadelním pódiu.
Mezi jeho nejznámější filmy patří Krupiér, Gosford Park, Century a Agent bez minulosti. Zahrál si také ve čtveřici televizních filmů Vyšetřování naslepo, snímku An Evening with Gary Lineker, a obsadil titulní roli v seriálu Sharman. Dále si zahrál ve filmech I'll Sleep When I'm Dead nebo v akčním historickém dramatu Král Artuš (režie Antoine Fuqua, 2004). Po boku Angeliny Jolie se objevil v romantické válečném dramatu Hranice zlomu (režie Martin Campbell, 2003).
Clive Owen si v roce 2005 zahrál ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Objevil se zde v povídce "Velká tučná zabijačka" jako Dwight, tvrdohlavý bývalý novinář a jediný muž, na kterého se "pracující" dívky Sin City mohou spolehnout. Snažil se změnit svůj život. Ale když začnou ve Starém Městě potíže, je Dwight opět připraven se dát do boje a ochránit své přátele. Robert Rodriguez a Frank Miller si zpočátku nebyli jistí, zda dokážou mezi herci najít někoho tak drsného, jako je Dwight, ale nakonec objevili právě Clivea Owena, který byl pro ně přesnou kopií Dwighta. Samotnému Owenovi se postava Dwighta líbí - drsný muž se slabostí pro ženy. Jak sám říká, bavilo ho hrát v něčem, co se naprosto lišilo od jeho předchozích projektů.

V roce 2005 získal Zlatý glóbus a byl nominován na Oscara za roli Larryho ve filmu Mikea Nicholse Na dotek, v němž si zahrál s Julií Roberts, Judem Lawem a Natalií Portman. Ve stejném roce ztvárnil hlavní roli ve filmu Hra s nevěrou (režie Mikael Håfström), kde se objevil jako výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine, který je jen dalším člověkem z Chicaga, jež každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní.Roku 2006 dokončil práci na filmu Spikea Leea Inside Man s Denzelem Washingtonem a Jodie Foster a v tomtéž roce natáčí film Children of Men, v němž se představí po boku Julianne Moore.
Filmografie


Jako herec

2009 -Dvojí hra (Duplicity) role:: Ray Koval
2007 -Královna Alžběta: Zlatý věk (Golden Age, The) role:: Sir Walter Raleigh
2006 -Potomci lidí (Children of Men) role:: Theo Faron
2006 -Spojenec (Inside Man) role:: Dalton Russell
2006 -Růžový Panter (The Pink Panther) role:: Nigel Boswell / Agent 006
2005 -
Hra s nevěrou (Derailed) role:: Charles Schine


2005 -Sin City - město hříchu (Sin City) role:: Dwight
2004 -Na dotek (Closer) role:: Larry
2004 -Král Artuš (King Arthur) role:: Arthur
2003 -Hranice zlomu (Beyond Borders) role:: Nick Callahan
2003 -Pomsta bratra (I'll Sleep When I'm Dead) role:: Will Graham
2002 -
Agent bez minulosti (Bourne Identity, The) role:: The Professor
2002 -Ticker role:: The Driver
2001 -Gosford Park role:: Robert Parks
2000 -Zamřížovaná zahrada (Greenfingers) role:: Colin Briggs
1999 -Vyšetřování naslepo (Second Sight) role:: DCI Ross Tanner
1998 -Krupiér (Croupier) role:: Jack Manfred
1996 -Zločin z vášně (Rich Man's Wife, The) role:: Jake Golden
1994 -Zbraň poslední zkázy (Doomsday Gun) role:: Dov 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama