Jde o kvalitu...

26. listopadu 2009 v 4:04 | Dany |  H-Články

Temnému rytíři se uchovalo prvenství v největších víkendových tržbách všech dob. Se svými 158,4 miliony dolary zůstává první, za ním je Spiderman 3 a až za ním se drží Nový měsíc se 141 miliony.Jinak jde o to, že mnohé filmy jsou posuzovány podle žebříčku výdělků... Ale jejich kvalita na tom nezáleží, i když se v ní mnohé promítne...

Viz. Nový měsíc - nesahá úrovní Temnému rytíři ani po cíp pláště!Hodně se teď mluví o Novém měsíci - pokračování ságy Stmívání. Překonal už dva rekordy Temného rytíře. Ale o čem se ve skutečnosti bavíme?

Pouze o věkové kategorii, kterou si režiséři vybírají. Je to o tom, že když si vyberu film, který bude náročnější a bude pro starší diváky, nikdy nemám šanci zaútočit na obrovskou masu teenagerů, kteří z filmu udělají kultovní hit.

Když si však vyberu ten "kultovní hit", přidám do něj prvky fantasy, nejlépe naberu inspirace z knížky, pak se pohrnou peníze. A tohle jsou pak ty částky, které se všude zvýrazňují.

Jenomže tady nejde o ty částky. Jde o kvalitu filmu. Pokud si vzpomínám, na první díl Stmívání jsem nenašla více jak pět příznivých komentářů na webovkách CSFD.cz. Všichni si stěžovali. Hloupý děj, téměř nereálný, špatné kamery, herci s nulovým talentem v hlavních rolích, stupidně napsaný scénář a dialogy, zbytečně dlouhé, zbytečně krátké a nevím co všechno, prostě každý si v tom něco najde. Rozhodně se Stmívání nedalo považovat za dobrý film. Přesto (snad díky knížce) zabodoval u mladých uječených slečen...

Tak můžeme teda věřit, že Nový měsíc se polepší? Změnil se režisér, což je možná tak jeden bod k dobru. Snad je film opravdu lepší.

Ale co Temný rytíř?

V roce 2008 byl vyhlášen nejlepším filmem roku, oceněn několika Oscary. Byli pro něj vybráni ti nejlepší, což ve filmu dokázali.

Hudba dostala spoustu ocenění a v čele s Hansem Zimmerem (soundtrack například k Pirátům z Karibku) se nemůžeme divit.

Film byl průkopníkem IMAX kamer, které odteď začali režiséři používat na spoustu filmů, do té doby tomu však nikdo nevěřil. Teď je tímto stylem natočen Harry Potter.

Dokážete si představit lepšího režiséra, který mohl dostat Batmanovskou ságu k oživení, než je Christopher Nolan? Dokážete si představit lepšího člověka, který by tenhle... ani nedokážu říct, jak dokonalý film to je, nedokážu to popsat... film dal dohromady?

A co ten scénář? Komplikovaný, vždy vše vychází až překvapivě, všechny dějové linky se spojí v jednu a završí to ohromným koncem. Mnohdy až zírám na tu dokonalost. Nikde žádná linka není zapomenuta a vždy z ní něco vyplyne. Navíc postavy jsou samy o sobě velice složité, mnohdy se v sobě samy nevyznají a člověk nikdy neví, jak silná je v nich ta "temná" stránka.
TAKŽE DOUFÁM, ŽE VÁS TO UKLIDNILO, PROTOŽE ČÍSLA ZA FILM NEMLUVÍ A NEBUDOU VÁS POBUŘOVAT DALŠÍ PŘÍPADNÉ REKORDY NOVÉHO MĚSÍCE, PROTOŽE JE TO ZBYTEČNÉ. EXISTUJÍ DRAHÉ FILMY, CO SICE HODNĚ VYDĚLALY, ALE STAČÍ JEJ VIDĚT JEDNOU.

TEMNÝ RYTÍŘ DOKÁZAL OPAK. CO KDYŽ ZA 20 LET NEBUDE JASNÉ, KVŮLI ČEMU JSME PO STMÍVÁNÍ TAK BLÁZNILI? TEMNÝ RYTÍŘ SVÉ ÚSPĚCHY NESMAŽE. TENHLE FILM JE SRDCOVOU ZÁLEŽITOSTÍ MNOHA MILIONŮ LIDÍ A TAK TO TAKÉ ZŮSTANE.

NÁM NA ČÍSLECH NEZÁLEŽÍ, TAKŽE.... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama