,,Jsi to ty, Heathe?"

17. listopadu 2009 v 17:09 | Dany |  H-Články
,,To klaunské nalíčení jsem si dokonale užíval," usmívá se představitel vražedného Jokera.

,,Make-up jsem sice obstarával já, ale byl to Heath, kdo vzezření Jokerova make-upu vymyslel," říká J. Canglione, hercův maskér.
,,Chtěl jsem aby měl Joker pořádné jizvy, a ne jen protáhlá ústa," vysvětluje Heath Ledger. ,,Aby je nezakryla ani rtěnka - jednoduše, aby vynikla jejich strašlivost. Celý make-up jsem chtěl prostě výrazný - výraznou rtěnku, černé oči, bílý obličej, prostě aby to ostře kontrastovalo.
Nejlepší bylo, když jsem měl make-up v scéně na policejní stanici rozmazaný a barvy vpité do sebe a na čele už tu bílou trochu smázlou, takže bylo jasné, že se pod tím líčidlem skrývá člověk, který byl možná jednou normální. I když v případě Jokera nevím, jestli je něco takového vůbec možné," směje se Heath.

V maskérně Heath pokaždé zkřivil obličej a maskér mohl kouzlo s líčením zahájit. ,,Snažil jsem se opravdu co to šlo, aby ten make-up opravdu vyjadřoval Jokerovu frustraci, schizofreničnost a nebezpečnost. Heath byl z výsledku opravdu nadšený," vzpomíná Canglione.
,,Ten make-up byl úžasný! Předčilo to moje očekávání, jaký by to asi mohlo být. Cítil jsem se, jako bych neměl žádný make-up. Když jsem se poprvé podíval do zrcadla a viděl tam tu zmalovanou tvář... věděl jsem, že tam jsem já, ale viděl jsem někoho úplně jiného. Maska vás prostě schová a v tu chvíli vás utváří ona," popisuje herec.
,,Vzpomínám si, že chvilku po prvním nalíčení vtrhl do maskérny Christian Bale," vypraví Canglione. ,, Vrazil tam, pak se zarazil s otevřenou pusou a nevěřícně povídá: ,, Jsi to ty, Heathe?" a Heath odpověděl už hlasem vycvičeným pro film: ,,Ne, já jsem Joker ".

Ten poslední odstavec... úplně tu scénu vidim, jak mu to říká tím šíleným rozklepaným hlasem...
achjo, já to prostě nechápu... proč on?!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama