Terry Gilliam o filmu

11. listopadu 2009 v 15:22 | Dany |  H-Články


Terry Gilliam v následujícím rozhovoru mluvil mimo jiné i o tom, že kvůli Heathově smrti je možná film lepší, než by býval byl:

"Řekli jsme si, že film bude výjimečný, jiný," prozradil Terry Gilliam na tiskové konferenci v Los Angeles. "Někteří lidé si dokonce myslí, že takhle - s Johnny Deppem, Colinem Farrellem a Judem Lawem - je to lepší, protože pro diváky je tak ve filmu více překvapení. Pořád se objevuje něco nového."

A recenze se většinou shodují v tom, že jmenovaná trojice kamarádů, která roli Tonyho v Imaginariu dr. Parnasse dokončila po Heathově smrti v lednu 2008, hraje až překvapivě podobně jako původní představitel:

"I z tohoto důvodu jsem chtěl, aby to hráli jeho přátelé, kteří ho hráli," zdůvodnil režisér. "Colin dokonce v jeden okamžik řekl, že jakoby Heatha cítil... Heath měl silného ducha a zůstal tu s námi mnohem déle, než většina lidí chápe."

(Přesto) podotýká, že Heathova rodina ještě poslední film svého syna a bratra neviděla... Co si o tom Terry Gilliam myslí?

"Vžycky jsme si mysleli, že to pro ně bude těžké.... Rozhodli se, že raději počkají a podívají se na film, až sami budou chtít ve svém volném čase."
"Myslím, že byli pod silným tlakem v souvislosti s Temným rytířem," pokračuje režisér. "Chci se prostě držet zpátky a nechat je, ať se rozhodnou sami, co se svým časem udělají a kdy se na film podívají."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačka Kačka | E-mail | Web | 13. listopadu 2009 v 14:37 | Reagovat

na tý fotce to Heathovi sluší  8-) ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama