Christian Bale o Batmanovi

11. prosince 2009 v 15:10 | Dany |  H-Články
Jak mohl herec, kterému komiksy nic neříkaly, přijmout roli pana Zazobaného?


Když se před několika lety objevila zpráva, že Batmanem pro nové tisíciletí se stane Christian Bale, mnozí nevěřícně kroutili hlavou. Nejen proto, že netopýřího hrdinu hrál vždy Američan, ale také proto, že ani nevěděli, kdo Christian Bale je. Bale si totiž vždy vybíral - a vybírá - film podle zajímavosti postav a ne podle rozpočtu.
Ovšem ani on si nebyl moc jistý rolí, která ho později proslavila. Nevěděl totiž, co přesně zač Batman je. Komiksy nikdy moc nečetl a předchozí batmanovské filmy se mu nelíbily. Lákalo ho ovšem pracovat s Chrisem Nolanem, který se proslavil originalním a svěžím pojetím filmů - dokazují to např. Memento a Insomnie.
Bale byl zpočátku přeci jen skeptický: Kdo může brát vážně miliardáře, co se převlíká za létací myš a bojuje proti zločinu. Ovšem pak se naplno ponořil do Nolanovy vize a...
,,A já už věděl jak Batmana hrát. Ne jako chlapa navlečeného do gumového obleku, ale jako zuřivé zvíře, které je svázáno řetězi."
A výsledek? Kritici i diváci nadšeni a než do kin vrazil Temný rytíř, byl Batman začíná korunován nejlepším filmem série.
Přesto se však snadno mohl stát Brucem Waynem někdo jiný. Christian Bale byl zrovna po natáčení Mechanika, kvůli kterému zhubl na 55 kilo (původně chtěl jít až na 45kg, ale to mu režisér důkladně zakázal) a nebyl schopen udělat jediný klik. Vrhnul se na intenzivní trénink a že se do požadované kondice dostal, je téměř zázrak.
,, Je jedno jak velký točím film. Když je role dobrá, udělám pro ni cokoli. Důležité je, nepřestat se nikdy snažit," tvrdí herec Stanislavskeho metody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama