Nolan a pár perliček z Batmana...

13. prosince 2009 v 20:01 | Dany |  H-Články
Vánoční čas obměkčuje. Chris Nolan mírně upřesnil, co chce s trojkou, jaká je jeho nejoblíbenější scéna z Temného rytíře a jestli bychom se mohli dočkat filmu Batman vs Superman.
Nolan by velmi rád měl do třetího pokračování padoucha zase z jiného soudku, než byl Joker. Režisér brousí v řadách méně známých batmanovských protivníků (jako byl např. v jedničce Ras al Ghul) a ví, že ať si ukáže na kohokoli, tak studio ochotně kývne. Když už jsme u jedničky, víte, že Joker v Temném rytíři nakonec vůbec nemusel být? A to přesto, že se na konci Batman začíná objevila žolíkovská karta. Byl to jen odrazový můstek, symbolický závěr a o Jokerovi se začalo uvažovat až po vypuštení prvního dílu do kin.


Nolanova nejoblíbenější scéna je ta, kdy Batman na policejní stanici vyslýchá Jokera. Byla to jedna z prvních scén, která se natáčela, ale Chris Nolan neměl žádný strach, že by Heath něco naplno nezvládl. ( - tak to čumim, ptz to je fagt jedna z nejnáročnějších scén a není snad ani možný, že se oba teprve rozehrávali?!).
Nolan chtěl zachytit co nejvíc jejich tváře a proto se kolem nich točil s ruční kamerou.
,,Byli oba úžasní! Cpal jsem k nim kameru tak, že ji měli kolikrát jen pár centimetrů od obličejů, ale vůbec nic nedali najevo. Snad si ji ani nevšimli. Pro Christiana a Heatha bylo velmi snadné ponořit se do jejich soukromé bublinky," rozplývá se Nolan.

Studio však stále nemá klidný spánek - poměrně rádo by vidělo film Batman vs Superman. Nolan to však odmítá. ,,V mém filmu nejsou žádní superhrdinové. Batman nemá žádné nadpřirozené schopnosti jako Superman. Je to jen bohatý člověk, který využívá svých peněz. Superman je prostě ve všem dokonalý. Asi proto je to tak příšerně nudná postava," říká režisér, který je pevně rozhodnut držet svého hrdinu v tvrdé realitě. A dobře má.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama