Imaginárium v kinech

22. ledna 2010 v 18:32 | Dany |  H-Články

Ve čtvrtek vstoupil do českých kin zatím poslední snímek režiséra Terryho Gilliama - Imaginárium dr. Parnasse. Film s hvězdným obsazením nevznikal jednoduše, během natáčení totiž zemřel představitel jedné z hlavních postav - herec Heath Ledger. Vypadalo to, že film nebude dokončen, nakonec ale Gilliam přišel s nečekaným nápadem. Jako poctu Ledgerovi jeho roli dotočili tři herci - Johny Depp, Jude Law a Colin Farrell.


Na Imagináriu jsem byla včera večer... a bylo to ÚŽASNÝ... ale abych pravdu řekla, je kruté vyjít z kina a vědět, že tohle je opravdu konec, definitivní. Poslední film. Žádný jiný už nikdy nebude, nikdy...
Jednou řekl, že doufá, že ho jeho filmy přežijí... nu stalo se, dokázal jsi to. Bravo Heathe.


Terry Gilliam
Nevím, jak by Imaginárium vypadalo, kdyby ho Heath dotočil. Dal bych cokoliv, abych to mohl vidět. Myslím, že po tom, čím jsme prošli, je ten film pro diváky zajímavější a vlastně i zábavnější. Není tak temný, jak původně měl být. Což je teda opravdu velká ironie. Ale jsem neskonale vděčný, že jsme ho dotočili. Nejen proto, že vím, že je to sakra dobrý film, ale i proto, že vím, že by to tak Heath chtěl. Je správné, že právě tohle je jeho poslední film; něco, co dělal z lásky a pro vlastní potěšení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama