O převzetí role po Heathovi...

8. března 2010 v 11:16 | Dany |  H-Články

Nádherný článek... fakt stojí za přečtení...
Překlad rozhovoru s Johnny Deppem a Colinem Farrellem...
Colina Farrella při rozhovoru s magazínem TotalFilm o Imaginariu doktora Parnasse přemohly emoce. Mluví o tom, jak emotivní bylo nahradit Heatha, nedělalo mu to dobře od žaludku, proto si promluvil s lidmi, kteří k Heathovi měli blízko. "Mysleli si, že by to bral v pohodě," takže Farrell nabídku přijal.

"Na devět dní jsem odjel do Vancouveru, kde ve vzduchu bylo cítit úžasné přátelství a láska a respekt k Heathovi jako k herci i muži."Modelka, a v současnosti už i herečka Lily Cole nikdy předtím ve filmu nehrála, ale rychle se naučila spoléhat na Heatha jako přítele i učitele. Její první dny, kdy už natáčela s Farrellem, byly pro ni tak těžké, že je na place probrečela. V britském magazínu Harper's Bazaar řekla: "Colin byl s Heathem dobrý kamarád, takže se to zdálo být zprvu vpořádku. Ctilo to práci a úsilí, které Heath do role v posledních měsících vložil. Ale co si pamatuji z prvního dne natáčení, je, jak jsem plakala, protože to bylo prostě tak bizarní."

Pokračuje: "Pro Colina to také bylo nepříjemné. Nedávno jste přišel o přítele a teď se máte dívat na klipy s vaším kamarádem a napodobovat ho. Tohle od něj vyžadovalo hodně odvahy a lásky, a myslím, že to pro něj byl nesmírně náročný týden."Lily vyzvedává Heatha i za pomoc při hraní a za zvyšování sebevědomí. "Rozhodně jsem byla zprvu vystrašená. Ale byla jsem k Heathovi upřímná, jak moc nervózní jsem. Byl vážně milý a řekl, 'Taky jsem vždycky nervózní.' Nevím, jestli to byla pravda, protože byl očividně mistrem svého řemesla. Vždycky mě pak pozoroval a říkal mi, jestli si myslí, že jsem scénu odehrála dobře."

Farrell odhaluje, jaké milé vzpomínky má na Heatha on. "Trochu jsem ho znal. Několik let jsem se s ním ale neviděl, až pak pár měsíců předtím, než odešel navěky. Byl to jeden z těch dobrejch - oslnivý švihák, vážně laskavý a skromný a chytrý a kreativní."


Ani pro Deppa nebylo jednoduché Heatha v roli zastoupit, ale byl poctěn, že s ním mohl sdílet plátno, jak řekl v prosinci Moviefone: "Bylo to pro mě privilegium, když mě požádali, abych se ujal Heathovy role.

"Byl to jediný herec široko daleko, který těžce dýchal každému zkušenému herci zezadu na krk svým ohromným a nezkrotným talentem, jenž jste na něm poznali velmi rychle, rozverně a s tím vysmátým obličejem na vás přímo sršel, 'Hej... uhněte mi z cesty, chlapci, procházím!' A tak tomu bylo vždycky!"Věděli jste, že Johnny Depp má jedno své zásadní pravidlo, podle kterého se řídí, při vybírání role?
,,Nikdy mě nikdo nedonutí k tanci..."

V Imaginariu ale tančí, kvůli Heathovi se dokázal překonat...
viz. předposlední obrázek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rejža Rejža | 11. března 2010 v 19:19 | Reagovat

:-(  co se dá dělat, ae byl to krásný film.... :-D  a každý tam jednou musí odejít, jen je blbý že zrovna tkhle a v tom nejlepším... :-? :-( ;-)

2 Aily Aily | 12. března 2010 v 11:36 | Reagovat

tj. hezký :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama