Co jste možná nevěděli...

25. června 2010 v 14:56 | Dany
Heath Ledger


1. Herec s puškou v ruce...
V Perthu chodil do několika divadelních kroužků a navštěvoval Guildford Grammar. "Byla to trochu vojenská škola, ale já bojovat nechtěl. Připadalo mi zvláštní, že tam učí patnáctileté děti, jak střílet z automatických zbraní."

2. Cestovatel po Austrálii...
Když mu bylu šestnáct, sedl se svým nejlepším přítelem do auta a zamířil z rodného města do Sydney. "Na účtu jsem měl tehdy 69 centů. A u sebe tak akorát tolik, abych se dostal přes celou zemi a ujel 2600 mil." V devatenácti, se dvěma televizními seriály na kontě, přistál v Los Angeles, kde byl brzy obsazen do hlavní role teenagerovského filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. Dostal za něj 100 tisíc dolarů.

3. Čestný muž a šlechtic...
Ve dvaceti mu nabízeli jeden film za druhým, ale všechny odmítal. "Tohle si chci uchovat po celý život - možnost říct ne," prohlásil. Rok nehrál a byl na mizině, nakonec přijal roli Gabriela Martina ve filmu Patriot.

4. V Praze bylo blaze...
"Je to fantastické město, za galon piva dáte jen 15 centů," prohlásil o Praze, kde natáčel už dvakrát: loni snímek Terryho Gilliama Kletba Bratří Grimmů, v roce 2001 Příběh rytíře.

Heath Ledger

5. Kurzy herectví? Blbost!...
Nikdy se neobtěžoval hodinami herectví. "Hraní je pro mě hlavně objevování sebe sama. Když hraju, dívám se na sebe, jako kdybych byl mixážním pultem ve studiu. Ta šablona na pultu, to jsem já. Když mám zahrát nějakou roli, říkám si: Tyhle knoflíky stáhnu a rychle vytáhnu. Aby mi to vůbec šlo, musím se nejdřív znát."

6. Specialista na gaye...
S hereckým kolegou Jakem Gyllenhaalem vystřihnul skvělou líbací scénu v kovbojském milostném dramatu Zkrocená hora. "Nešlo o žádnou improvizaci, vymyslel ji náš choreograf, a my se přesně drželi pokynů." Nebyla to první role homosexuála, kterou si vyzkoušel. V australském seriálu The Sweat si zahrál cyklistu Snowyho Bowlese, který se ke své orientaci přiznal po vítězství na olympijských hrách.

7. Máma v kalhotách...
Koncem loňského roku se ve svých 26 letech stal pyšným otcem. Jeho přítelkyně, herečka Michelle Williams, mu porodila dceru Matildu. "Jsem z ní nadšený, nejvíc mě baví přebalování a procházky v parku." Kvůli rodině se rozhodl svět filmu na rok opustit. "Kariéře se bude věnovat Michelle, já se chci starat o malou a pečovat o rodinný krb. Stane se ze mě pan Maminka. Je to něco, o co by se měl každý táta, pokud může, usilovně snažit."


Heath Ledger
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rejža Rejža | 26. června 2010 v 8:49 | Reagovat

Ta scéna s geyem se mu doopravdy povedla... :-D :-P mno a tky je škoda že umřel... :-( třeba když tk vychvaloval Prahu by se sem ještě vrátil... :-? chjooo.... to je život.. :-!

2 Aily Aily | 27. června 2010 v 19:07 | Reagovat

sice se mu Praha líbila jenom kvůli pivu... no, ale aspoň kvůli něčemu... :-D

3 Rejža Rejža | 27. června 2010 v 20:22 | Reagovat

nj tk pivo stejně zdražili... tkže možná už ani kvůli tomu by sem nejel :-D  Barandovský ateliéry se tky už moc nevyužívaj pro natáčení cizích filmů.... tkže by ho sem třeba nikdo už nezatáh.... :-D

4 lenik6277 lenik6277 | Web | 20. srpna 2010 v 11:52 | Reagovat

Achjo. Byl úžasný. Viděla jsem všechny jeho filmy a většinu několikrát...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama