Nolan: Batmana bych nevyměnil...

19. prosince 2010 v 12:46 | Dany |  H-Články
Ch. Nolan

V novém rozhovoru s režisérem Chrisem Nolanem padla otázka, zda by si alespoň nějaká jeho část přála pracovat na jiném scénáři namísto práce na posledním dílu Batmana The Dark Knight Rises, když s Inception slavil takový úspěch a vypadá to na oscarové nominace... A Nolanova odpověď byla zcela jasná: "Ne."A pokračoval: "Je to úplně něco jiného. Jsem rád, že pracuji na dalším Batmanovi. Myslím, že by to bylo skličující sednout si a napsat podobně originální scénář, jako to bylo v případě Inception. Miluju práci mimo realitu a bez pravidel, kterou mi Batmanův svět umožňuje. Je to tak nějak pěkné, když se můžete někde schovat, někde, z čeho já osobně jsem přímo nadšený."
Inception a jeho obrovský úspěch mu navíc dodalo jakousi svobodu a necítí žádnou potřebu zlepšovat se: "Jsem tak rád - strašně, strašně rád, že na poslední kapitole Batmana můžu pracovat bez pocitu nějakého dluhu nebo povinnosti vůči studiu. Inception si vedlo velice dobře. Takže do Batmana se můžu pustit pěkně s nadšením." 

Pak také prozradil, že Inception se žádného pokračování nedočká, nicméně chystá se počítačová hra, která by právě podle filmu vznikla.
A když už tu tolik mluvím o Inception, ještě jedna věc:

Na jednu otázku se fanoušci a všichni Nolana ptají víc než na cokoli jiného: Přestane se na konci totem točit, nebo ne?
A Nolan: "To je otázka. Pořád se k ní někdo vrací. Co je vtipné, že lidé očekávají, že jim na to odpovím. Neexistuje na ni definitivní odpověď."
"Ve filmu nemůže být nic, co by ukazovalo jedním nebo druhým směrem, protože pak by dvojvýznamnost na konci filmu neměla vůbec smysl. Bylo by to selhání filmu, který se snaží něco sdělit. Ustřihl jsem film zde proto, abych jeho dvojí význam skryl mimo film. Vždycky mi to tak připadalo správné - vždy to pro mě bylo tím správným "kopancem". Skutečná pointa scény - a to lidem odpovídám - je, že Cobb se nedívá na svůj totem. Kouká na své děti. Ostatní nechal za sebou. To je celý emocionální význam."

Batman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama